Namų studijos įrengimas šiais laikais tampa vis dažnesnis. Didelės studijos komercinėje ar mažmeninėje erdvėje įkūrimo ir eksploatavimo išlaidos privertė fotografus grįžti į laisvus kambarius namuose. Asmeninė fotosesija Taip pat vis dažniau galima rasti fotografų, pradedančių verslą namuose. Jei norite sukurti namų fotografijos studiją, turėtumėte atsiminti keletą dalykų.

Prieš nuspręsdami, kurį kambarį savo namuose ketinate naudoti. Pirmiausia turite nuspręsti, ar studiją naudosite asmeniniam darbui, ar verslui. Jei nustatote asmeniniam naudojimui, nėra daug pastangų nustatant jį pirmai seansui. Jei planuojate ją vykdyti kaip verslą, pirmiausia turėtumėte įsigyti verslo liudijimą. Priklausomai nuo jūsų srities, jums gali tekti įsigyti ir kitų tipų licencijas. Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra namų savininkų asociacija. Turėtumėte patikrinti, ar jų taisyklės leidžia vykdyti verslą ne namuose.

Jūs susiaurinote priežastį atidaryti namų studiją savo namuose. Kitas žingsnis – nuspręsti, kurioje savo namų dalyje įrengsite savo namų studiją. Jei jums reikia daug vietos. Jūsų akivaizdus pasirinkimas bus garažas arba labai didelis miegamasis. Jūs tikrai norite daug vietos ir erdvės savo studijai. Kai tik pradėsite pridėti įrangą, ji greitai pasipildys. Jūs norėsite apsvarstyti, ar kambaryje yra reguliuojamas klimatas. Ten ketinate laikyti įrangą ir nenorite naudotis garažu, kuris įkaista daugiau nei 100 laipsnių. Jūsų klientams taip pat nepatiks seansas tokio tipo karštyje.

Jei esate profesionalus fotografas, studijoje gali būti keli klientai. Norite, kad jūsų klientai jaustųsi patogiai ir turėtų daug vietos atsipalaiduoti. Jei pasirinksite garažą, gali tekti įrengti papildomus lizdus. Daugumoje garažų nėra daugiau nei vieno, nei dviejų lizdų. Tai neveiks fotografui, kurio apšvietimas išjungtas. Taip pat norite pasirinkti vietą, kurioje galėtumėte palikti įrangą ant grindų ir nereikės jos laikyti po fotografavimo.

Turėsite nuspręsti, kokia spalva dažysite savo studiją. Jūs turėtumėte dažyti sienas gražia balta arba neutralia spalva. Tai nepridės jūsų nuotraukų atspindžių tonų ir gali būti naudojamas kaip fonas. Turėkite omenyje, kad jums nereikia padaryti savo kambario juodo. Kol nepatenka ryški šviesa, šviestuvai, kuriuos vėliau įrengsite studijoje, turėtų užgožti bet kokią išsklaidytą šviesą, patenkančią į jūsų kambarį.

Taip pat turėsite nustatyti fonus. Beveik visos studijos turi foną. Turėsite sumontuoti fono atramas lubose arba pritvirtinti prie sienų.

Bet kuri gera studija turi keletą fonų, kuriuose galima fotografuoti. Norėsite išvengti tokių fonų, kokių tikitės pamatyti grandininėje studijoje. Geriausiai tinka vientisos spalvos, o sezoniniai fonai suteiks galimybę kadrams suteikti skonio.

Galite rasti įvairių medžiagų ir spalvų fonų. Pamatysite, kad popieriniai fonai yra pigiausi, jei turite mažą biudžetą. Jūsų įdomesni ir profesionalesnės kokybės fonai gali būti nuo 125,00 USD iki 300,00 USD, priklausomai nuo spalvos ir tekstūros.

Svarbiausia ir brangiausia jūsų namų studijos dalis bus jūsų apšvietimas. Paprasčiausias, pigiausias ir dažniausiai geriausias apšvietimo šaltinis yra natūralus apšvietimas, kurį suteikia langas. Deja, jei esate garaže, tikriausiai neturėsite prieigos prie natūralios šviesos šaltinio ar lango. Taigi kaip šviesos šaltinį turėsite naudoti ne fotoaparato apšvietimą.

Yra du pagrindiniai studijos apšvietimo pasirinkimai, kuriuos galite pasirinkti. Galite naudoti nuolatinio arba blykstės apšvietimo sąranką. Fotografijos parduotuvėse yra apšvietimo rinkinių, kuriuos galite prijungti tiesiai prie savo namų elektros lizdų. Kiti apšvietimo šaltiniai yra maitinami baterijomis, kurie yra pigesni nei modeliai su kištuku. Kartu su apšvietimu turėsite įsigyti ir kitų priedų, pvz., skėčių, atšvaitų ir minkštų dėžučių. Jums tikrai reikės pasiimti trikojį. Jums taip pat reikės ilgintuvų ir apsaugos nuo viršįtampių, kad galėtumėte prijungti visą įrangą. Pagrindinių apšvietimo rinkinių galite rasti už kelis šimtus dolerių. Tai apims daugumą paminėtų daiktų, kurių jums prireiks.

Būtina pasiimti daug įdomių ir neįprastų rekvizitų. Leiskite savo klientams pasipuošti, portreto seansas taps įdomesnis ir padės atpalaiduoti sesiją. Apsilankykite vietinėse senų drabužių ir skrybėlių parduotuvėse ar net internete. Dėvėdami spalvingus drabužius ir pridedant netikrus ūsus ar netikrus papuošalus, jūsų klientai turės daug pasirinkimo galimybių. Baldų rekvizitai yra puikūs, jei turite papildomą kambarį. Kaip rekvizitus galite naudoti senovinę kėdę arba keletą gražių baldų. Jei vietos nedaug, sėdmaišį ar supamą kėdę galima perkelti ir išstumti neužimant per daug vietos.

Paskutiniai elementai y