Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie; w Ameryce Południowej, Brazylii, Francji i Wielkiej Brytanii ludzie grają w piłkę nożną, odwiedzają mecze piłki obozpilkarski.pl nożnej, oglądają mecze piłki nożnej w telewizji, dyskutują o nich z przyjaciółmi i czytają aktualne wiadomości piłkarskie. Rozgrywki elitarnych grup piłkarskich przyciągają tysiące widzów. Przykładowo stadion Salt Lake w Indiach może pomieścić 120 000 widzów, a stadion Beaver w USA – 107 282 widzów. Podczas Mistrzostw Świata stadiony są często pełne, a wielu osobom nie udaje się zdobyć biletów na czas.

FIFA obejmuje 208 różnych federacji krajowych. Wiele krajów uważa piłkę nożną za część swojego dziedzictwa narodowego, a mecze piłkarskie nazywają reprezentantami idei narodowych kraju. Kibice piłki nożnej tworzą specjalny magazyn, w którym prezentowane są najświeższe informacje i wydarzenia piłkarskie, takie jak transfery zawodników, sezon, zmiany menadżerów i trenerów itp. Wydawcy i redaktorzy fanzinów często nie otrzymują żadnej rekompensaty finansowej; fanziny są często dystrybuowane bezpłatnie lub za symboliczną opłatą.

Popularność piłki nożnej często prowadzi do rywalizacji, która czasami przeradza się w chuligaństwo. Do bójek pomiędzy kibicami różnych drużyn dochodzi najczęściej po meczach piłkarskich. Czasami rywalizacja piłkarska doprowadza do tragedii na stadionach. Podczas masowej bójki w maju 2007 roku w Atenach stu kibiców Liverpoolu walczyło między sobą, mając nadzieję na zdobycie biletu na mecz. Kolejne tragiczne wydarzenie miało miejsce na stadionie Hillsborough 15 kwietnia 1989 roku, w wyniku czego zginęło 96 osób. Bezprecedensowy napływ kibiców wąskim tunelem prowadzącym na stadion wywołał ogromny tłok.

Piłka nożna zawsze wzbudzała entuzjazm fanów. Większość największych stadionów na świecie jest wykorzystywana do rozgrywek piłki nożnej ze względu na jej ogromną popularność. Jednym z głównych zainteresowań tego sportu jest część dotycząca plotek transferowych w piłce nożnej. Podnoszenie świadomości na temat przemocy wśród kibiców może pomóc zmniejszyć ryzyko tragedii i uratować należną sobie popularność gry.