Rozważając opcje leczenia wypadania włosów, koszt jest istotnym czynnikiem, zwłaszcza jeśli chodzi o przeszczep włosów. Jako pacjent ważne przeszczep włosów jest, aby wiedzieć, że podczas badania i oceny operacji odbudowy włosów koszt zabiegu jest tak spersonalizowany, jak pacjent, a udany przeszczep włosów bierze pod uwagę wiele czynników oprócz stopnia utraty włosów.

Najczęściej koszt procedury przeszczepu opiera się na zasadzie „na przeszczep”, ale uwzględnia również opłacalność większych sesji. Jest to również przeszczep brody powód, dla którego osobista konsultacja ma kluczowe znaczenie dla dokładnego określenia Twoich potrzeb i opcji i powinna być świadczona bez żadnych zobowiązań ani kosztów dla pacjenta.

Niezależnie od tego, w której klinice lub lekarzu transplantacji włosów zdecydujesz się na zabieg odbudowy włosów, a jego koszt ustalany jest na podstawie:

Rodzaj techniki przeszczepu mieszków włosowych
Stopień utraty włosów, którego doświadczyłeś do tej pory
Dostępna ilość włosów dawcy
Charakterystyka włosów dawcy (kaliber włosów, struktura włosów, kolor włosów)
Twoje pożądane wyniki
Ogólnie rzecz biorąc, koszty przeszczepu mogą wynosić od 4000 do 20 000 USD. Koszt przeszczepu włosów zależy głównie od liczby potrzebnych przeszczepów, ale znowu istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby procedura przeszczepu zakończyła się sukcesem (więcej informacji znajduje się poniżej). Ceny przeszczepów włosów różnią się w zależności od kliniki, ale zwykle wahają się od 3 do 10 USD za przeszczep, przy czym średnia wynosi 5 USD / 6 USD za przeszczep. Cena przeszczepu zależy również od rodzaju przeszczepu mieszków włosowych (wycięcie paskowe vs. ekstrakcja jednostki mieszkowej). Koszty przeszczepu włosów również spadną wraz ze wzrostem liczby sesji chirurgicznych. Na przykład sesja 1000 przeszczepów nie będzie kosztować dwa razy więcej niż 500 przeszczepów. W zależności od potrzeb pacjenta typowa sesja może obejmować od 1500 do ponad 4000 przeszczepów. Zobacz link do tabeli porównawczej kosztów przeszczepu włosów poniżej.

Chociaż koszt Twojej procedury zostanie określony na podstawie Twoich indywidualnych potrzeb, poniżej podano ogólny zakres liczby przeszczepów włosów wymaganych do operacji odbudowy. Niektórzy pacjenci decydują się na więcej niż jedną procedurę, aby osiągnąć swoje osobiste cele, ale im więcej włosów zostanie przeszczepionych podczas jednej procedury, tym niższy będzie ostateczny koszt przeszczepu.