Įvadas
Dalyvavimas matematikos konkurse leidžia mokiniams patobulinti savo problemų sprendimo įgūdžius ir skatina jų susidomėjimą matematika. Kasmet matematika vyksta įvairios matematikos olimpiados, kuriose gali dalyvauti pradinių klasių mokiniai, o kai kurios ryškesnės išvardintos šiame straipsnyje.

Azijos Ramiojo vandenyno matematikos olimpiada 2009 m. pradinėms mokykloms (APMOPS 2009) kasmet balandžio–gegužės mėnesiais lygiašonio trikampio plotas organizuojama Hwa Chong instituto-Aphelion konsorciumo. Šiame 6 klasių mokinių matematikos konkurse vyksta du turai.

Pirmasis konkurso turas paprastai vyksta balandžio mėnesį ir vyksta įvairiuose Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono centruose. Singapūre vykstantis konkursas plačiai žinomas kaip Singapūro pradinių mokyklų matematikos olimpiada (SMOPS).

Apdovanojimai už SMOPS
Studentai SMOPS varžosi dėl šių apdovanojimų.

1) 10 geriausių asmeninių prizų, įteikiami 10 geriausių taškų surinkusiems asmenims.
2) 3 garbės paminėjimo komandos apdovanojimai ir 5 garbingo paminėjimo individualūs apdovanojimai.
3) 3 geriausių mokyklų apdovanojimai, skiriami trims mokykloms, surinkusioms aukščiausią bendrą trijų geriausių mokinių balą.

Be to, studentai, patenkantys tarp 10 % geriausių arba dviejų šimtų geriausių dalyvių (atsižvelgiant į tai, kuris skaičius mažesnis), bus pakviesti rašyti antrąjį konkurso, žinomo kaip 2009 m. Azijos ir Ramiojo vandenyno matematikos olimpiada (APMOPS), turą. Šių metų konkursas buvo vyks šeštadienį, gegužės 30 d.

APMOPS 2009 m
APMOPS metu studentai turi galimybę bendrauti su kitais matematiškai talentingais studentais iš įvairių šalių. Jie taip pat varžosi dėl keturiasdešimties individualių prizų, kurie bus įteikti gegužės 30 d. popietę.

APMOPS konkurso formatas
APMOPS konkursas kviečia studentus per dvi valandas atsakyti į šešis klausimus.
Konkurse neleidžiama naudoti matematinių lentelių ar skaičiuoklių. Mokiniai turi parodyti visus kiekvieno klausimo veiksmus. Kiekvienas klausimas vertinamas 10 balų, o bendras rezultatas yra 60 balų.

Singapūro nacionalinė matematikos olimpiada (NMOS)
NMOS yra NUS aukštosios matematikos ir gamtos mokslų mokyklos organizuojamas konkursas. Šis konkursas skirtas paskatinti mokinius domėtis matematika. Šios varžybos paprastai vyksta liepos–rugpjūčio mėnesiais ir kviečia 5 pradinių klasių ir vyresnių klasių mokinius dalyvauti ir išbandyti savo jėgas su kitais sportininkais. Įvairūs apdovanojimai įteikiami studentams, konkurse pasiekusiems kokybės balų. Paprastai registracija prasideda kiekvienų metų gegužės mėnesį.

Amerikos matematikos konkursas 8 (AMC 8)
„American Mathematics Contest 8“ yra pirmasis iš matematikos konkursų, kuriuos organizuoja Amerikos matematikos asociacija, ir jį administruoja „Maths Oasis Pte Ltd“ Singapūre. Šiame tarptautiniame konkurse kviečiami dalyvauti studentai, kurie domisi matematika ir mokosi 8 arba 2 vidurinės ir žemesnėse klasėse.