Założenie bloga o wystroju wnętrz to jak kupno domu. Ty wybierasz okolicę, ilość sypialni, styl, kolorystykę, wyposażenie i wykończenia. Następnie wprowadzasz się http://piszka.pl/ i ustawiasz wszystko tak, jak lubisz. I… kiedy już się zadomowisz, będziesz musiał dbać o swój dom, przycinać trawnik, naprawiać przecieki hydrauliczne, utrzymywać go w czystości itp.

To samo dotyczy bloga. Ty decydujesz na jaką platformę, serwer, kolory, układ, wtyczki, strony itp. Pomyśl o tym jak o przeprowadzce do swojego bloga i założeniu domu. Wtedy, podobnie jak prawdziwy dom, Twój blog będzie wymagał regularnej uwagi i konserwacji. Tak jak są rzeczy, których nigdy nie zrobisz w nowym domu, są też rzeczy, których nigdy nie zrobisz z nowym blogiem. Oto moja lista –

Jak osobiste jest zbyt osobiste — to cienka linia. Przede wszystkim pamiętaj, że Twój blog jest dostępny dla całego świata. W rezultacie bądź świadomy szczegółów, które przekazujesz (lub ujawniasz) swoim czytelnikom. Dobrze jest być przyjaznym i osobistym, ale zawsze, zawsze, zawsze pamiętaj, że to blog biznesowy. Twoi czytelnicy chcą cię poznać, ale nie chcą wiedzieć, co jadłeś na lunch.

Dobra treść – to jest krótkie, słodkie i kluczowe! Już samo to określi, czy Twoi czytelnicy pozostaną na Twoim blogu i go przeczytają, czy też go opuszczą.

Zastanów się nad swoimi odbiorcami – przez kogo chcesz, aby oglądał Twój blog o wystroju wnętrz? Pamiętaj, że internet nie filtruje użytkowników. Jeśli potrzebujesz klientów z najwyższej półki, będziesz chciał z nimi porozmawiać i stworzyć układ bloga, który będzie z nimi rezonować.

Klient jest królem – używaj słów, które są im znane. Staraj się nie używać slangu lub terminologii branżowej, której czytelnicy nie zrozumieją. Czy otrzymaliby „FOB”, „czas realizacji” lub „8-kierunkowe ręcznie wiązane sprężyny”? Może, ale może nie. Lepiej mieć pewność, że to, co napiszesz, z łatwością zrozumie przeciętny widz.

Czysty, nie zaśmiecony – uważaj, aby nie „przeprojektować” swojego bloga. Prosty blog bez reklam, ruchomych części lub wzorzystego tła tylko poprawi wygląd Twojego stylu i sprawi, że oczy czytelników będą skupione na tym, co jest ważne… Tobie i Twoim treściom!

Ułatw to — wybierając czcionkę, upewnij się, że jest ona łatwa do odczytania na ekranie. Artykuły na Twoim blogu są przeznaczone do czytania online. Użyj czystej, łatwej do odczytania czcionki.

Poproś o opinię — Twój czytelnik wie najlepiej, czego chce. Ich reakcje i sugestie mogą tylko pomóc w uatrakcyjnieniu Twojego bloga dla nich i innych czytelników.

Blogowanie jest zabawne i na pewno nie jest trudne. Zacznij więc prezentować swoje prace na własnym blogu wnętrzarskim!

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, które pomogą Ci prawidłowo, prosto i łatwo założyć blog o projektowaniu wnętrz, pobierz nasz e-book „Zwiększ biznes dzięki blogowi WordPress” tutaj.