پرداخت آنلاین به سرعت به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. پرداخت آنلاین سریع و آسان است. ما نه تنها با کارت‌های نقدی و/یا اعتباری، بلکه با بانکداری خالص و کیف پول، به صورت آنلاین معامله می‌کنیم. هر پلتفرم تجارت الکترونیک telmato.ir در جهان می تواند پرداخت های آنلاین را بپذیرد. این سرویس با ادغام با درگاه پرداخت قابل ارائه است.

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت یک سرویس تجاری ارائه‌دهنده خدمات کاربردی تجارت الکترونیک است که پردازش کارت اعتباری یا پرداخت مستقیم را برای مشاغل الکترونیکی، فروشندگان آنلاین، آجرها و کلیک‌ها، یا آجر و مغازه‌های سنتی مجاز می‌سازد.

چرا درگاه پرداخت مورد نیاز است؟

هر کسب و کاری که بخواهد پرداخت آنلاین و کارت اعتباری را بپذیرد، نیاز به درگاه پرداخت دارد. اطلاعات حساس کارت اعتباری را رمزگذاری می کند و اطمینان می دهد که به طور ایمن از مشتری به بانک گیرنده منتقل می شود. درگاه پرداخت به عنوان پل ارتباطی بین مشتری و تاجر عمل می کند و تضمین می کند که تراکنش ایمن و سریع انجام شود. این فناوری داده‌های مالی را به طرف‌های مربوطه ارسال می‌کند تا پرداخت‌ها و انتقال وجه از مشتری به تاجر را مجاز کنند.

درگاه پرداختی که انتخاب می کنید در ذهن مشتریان شما هنگام خرید اعتماد ایجاد می کند، از این رو مسئولیت انتخاب درگاه پرداخت به گونه ای که ایمن و مطمئن باشد بر عهده تاجر است.

چگونه کار می کند؟

این سهامداران کلیدی در درگاه های پرداخت گنجانده شده اند:

بازرگان – تجارت
مشتری – شخصی که خرید می کند.
بانک صادرکننده – حساب مشتری توسط این موسسه مالی نگهداری می شود.
طرح های کارت – شرکت کارت اعتباری یعنی. ویزا، مسترکارت، دیسکاور و غیره
تملک – حساب تاجر توسط این موسسه مالی نگهداری می شود.
مراحل: –

دارنده کارت خرید را آغاز می کند و با کلیک بر روی دکمه “اکنون پرداخت” در وب سایت تاجر، پرداخت می کند.
درگاه پرداخت وارد عمل می شود و با بانک صادرکننده چک می کند که آیا وجوه موجود است و مطمئن می شود که مبلغ تراکنش از حد کارت اعتباری یا موجودی حساب تجاوز نمی کند.
درگاه پرداخت پس از تأیید اعتبار رمزگذاری شده را برای پردازش به طرح های کارت می فرستد.
طرح کارت تأیید می کند و اطلاعات را برای تکمیل تراکنش به وب سایت تاجر ارسال می کند.
سپس درگاه پرداخت اطلاعات را به بانک خریدار ارسال می کند تا پول را از بانک صادرکننده که در آن مشتری حساب خود را به حساب تاجر نگه می دارد منتقل کند.